VİZYONUMUZ & MİSYONUMUZ

Şirketimizin web teknolojilerini yerli ve milli imkanlarla geliştirme hedefi vardır, bilgi paylaşımı ve bilginin gelecek nesillere aktarımı konularını çok önemsemektedir.

Vizyonumuz & Misyonumuz

Matematik bilimiyle paralel gelişen kod teknolojisinin bugün geldiği nokta hayal dahi edilemezdi. Ama biz buna sebep olan etkenleri iyi biliyoruz. Ülkemizin diğer teknolojik herşey gibi gelişen kod teknolojisinden de geride kalması elbette insanlarımızın henüz ilk okuldayken matematiği terk etmesi ve sosyal problemlerinden kaynaklanıyordu. Üstelik tüm dünya sosyal iletişimde olduğu gibi web dilinde de İngilizce'yi ana dili gibi okuyup yazmaya ve ortak binlerce havuz oluşturarak yazdıkları kod parçacıklarını ücretsiz olarak paylaşmaya başladılar.

Bu durum alternatif kod kültürünü tetikleyerek Açık Kaynak Kodlu ücretsiz yazılımların hayatımıza girmesine sebep oldu. Elbette ülkemizdeki web simsarları ücretsiz bu yazılımları kolayca kopyalayıp fahiş fiyatlara satmaya başladılar. Elbette kod yazarak kendi alt yapısını kurmaya çalışan sektörümüzün emekçileri bu durum karşısında pahalı kaldı ve ekonomik olarak vatandaşımız, daha ucuz ve pratik olan Açık Kaynak Kodlu yazılımları tercih ettiler.

Bunun ne vahim bir karar olduğunu anlamaları çok uzun sürmedi. Birkaç yıl içinde kullanılan tüm açık kaynak kodlu yazılımlar hacklendiler ve hepsi tüm dünya üzerinde siber saldırıların ucuz askerleri oldu. Bizim bu durumu farketmemiz, alınan işlerde kesinlikle yabancı kaynaklı kod parçalarının kullanımına karşı kendi kodlarımızı geliştirmemize sebep oldu.

Şuanda %98 oranda yerlilikle PHP, JS, PHYTON, ANDORID, JAVA kodları yazabiliyor ve formule edebiliyoruz. Tüm bunlar bizlerin kendi yazılım dilimizi geliştirme ve kendi bağımsız kütüphanelerimizi oluşturma zorunluluğuna itiyor. Sektörümüzdeki en önemli hedefimiz, bugün için elbette budur.

Subscribe for our Newsletter

Who are in extremely love with system.